Навчально-методичний посібник “Вивчаючи міжнародне гуманітарне право”, друге видання
Експерти фонду є співавторами навчально-методичного посібника “Вивчаючи міжнародне гуманітарне право” (друге видання).
Серед найбільш емоційних складних, дилемних у застосуванні з усіх галузей права є міжнародне гуманітарне право, адже воно регулює тисячолітнє явище – війни, що доволі часто супроводжуються втратами, біллю та агресією. І, на жаль, зацікавленість у ньому доволі часто виникає тоді, коли відбувається акт агресії, нападу на країну.
Міжнародне гуманітарне право є частиною міжнародного публічного права, яке має на меті захистити життя і людську гідність під час збройних конфліктів, а також зменшити та відвернути страждання, які є результатом війни. Держави-учасниці Женевських Конвенцій не тільки взяли на себе забов’язання дотримуватись цих норм, але і популяризувати, ознайомлювати людей з цим правом. І ці знання, зважаючи на динаміку збройних конфліктів у світі, вже поступово стають невід’ємною частиною базової освіти 21 століття.
Усвідомлюючи важливість поширення знань з міжнародного гуманітарного права для українського суспільства, як частини міжнародних зобов’язань нашої держави, розуміючи пріоритетність питань, пов’язаних з питаннями деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Криму та східних територій України, важливість реалізації плану заходів щодо реалізації декларації про безпеку шкіл, з метою розвитку громадянської і миротворчої освіти експертами Української Гельсінської спілки з прав людини та Товариства Червоного Хреста України розроблений курс «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право».
Курс складається з 10 тематичних модулів з основ міжнародного гуманітарного права, правосуддя перехідного періоду та основ безпечної поведінки під час збройних конфліктів та надзвичайних ситуацій. Методичне забезпечення курсу включає в себе навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право», навчальну програму курсу «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» для учнів 9-11-х/12-х класів (17 годин), а також розроблений онлайн курс з викладання МГП в закладах освіти.
Посібник є другим виданням, оновлененим за результатами пілотування та обговорення з освітянами – вчителями, викладачами закладі освіти різних рівнів і має доповнення – тему 10 “Правосуддя перхідного періоду”. Ознайомитися з навчально-методичним посібником «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» і завантажити його можна тут.
Також можна окремо скачати додатки:
Джерело сайт УГСПЛ https://helsinki.org.ua/publications/dodatky-do-posibnyka-z-mhp/