Тренінг на тему: «Пандемія COVID-19: виклики у боротьбі з фейками та дезінформацією»
Тренінг проводить ГО «Фонд підтримки фундаментальних досліджень».
Тренінги орієнтовані на співробітників Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації та співробітників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій та виконавчих органів місцевого самоврядування Одеської області.
27 січня 2022 року з 9.00 до 13.00.
28 січня 2022 року з 9.00 до 13.00.
Тривалість тренінгу – 4 години.
Тренінг проходитиме в онлайн-форматі з використанням програми ZOOM.
Тренінг буде складатися з 4 інформаційних сесій.
Інформаційна сесія 1. Чутки: від чого залежить їхня інтенсивність. Формула відповідно до «Закону чуток» Олпорта та Постмана. Що поширюється швидше – правда чи брехня?
Інформаційна сесія 2. В яких суспільствах протидіють пандемії краще – в демократичних чи автократичних? Брехня, напівправда, дезінформація, міс-інформація як маніпулятивні технології під час пандемії СOVID-19. Держави, що відіграють ключову роль у поширенні дезінформації стосовно коронавірусу, стратегії, які вони використовують – дослідження Центру аналізу європейської політики (CEPA). Як через Телеграм-канали ведуть інформаційну війну проти вакцинації.
Інформаційна сесія 3. Огляд фейків і маніпуляцій стосовно вакцинації проти СOVID-19, які циркулювали в світі та Україні протягом грудня 2021 – січня 2022. Підбірка корисних інформаційних ресурсів, де фактчекери регулярно спростовують фейкові повідомлення стосовно коронавірусу.
Інформаційна сесія 4. Головні офіційні факти про штам ОМІКРОН. Заяви та прогнози Всесвітньої організації охорони здоров’я стосовно розповсюдження даного штаму.
Тренерки:
Ірина Назарчук – журналістка-фрілансерка низки мультимедійних- та друкованих видань («Радіо Свобода Україна», «Юридична газета»), медіа-експертка;
Наталія Хендель – експертка у сфері охорони здоров’я, тренер з програми прав людини Української школи урядування, професор кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Міжнародного гуманітарного університету, докторантка Національного університету «Одеська юридична академія», експертка Фонду підтримки фундаментальних досліджень.
Контактна особа – Хендель Наталія, електрона адреса – n.v.hendel@gmail.com.
Тренінг проводиться в рамках грантової програми проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який виконується IREX (Рада наукових досліджень та обмінів) за підтримки Посольств Великої Британії та США. Зміст матеріалів не обов’язково відображає думку та не є офіційною позицією IREX, а також Урядів Великої Британії та США. Дані матеріали дозволяється використовувати із навчальною метою та за умови, якщо це здійснюється безоплатно для кінцевого споживача.
#Вивчайтарозрізняй #МиМедіаграмотні
Програма_тренінгу_Пандемія COVID-19 виклики у боротьбі з фейками та дезінформацією
Пандемія COVID-19 виклики у боротьбі з фейками та дезінформацією