10 міфів про вакцинацію проти COVID-19
10 міфів про вакцинацію проти COVID-19
Вірус і брехня про нього поширюються швидко
24 лютого 2021 року Україна розпочала масову вакцинацію від коронавірусної інфекції. На той момент кампанія з вакцинації вже кілька місяців тривала в Ізраїлі, державах Євросоюзу, в Об’єднаних Арабських Еміратах було повністю вакциновано 22% населення, а у Сінгапурі – 3,8%[1].
В державах, що першими розпочали кампанію з масового щеплення, пункти вакцинації спочатку базувалися виключно в лікарнях та інших закладах охорони здоров’я. Потім їх стали розміщувати практично всюди: у парках і храмах, конференц-залах, шкільних спортзалах, на іподромах. За кордоном швидко набули популярності локації типу drive through, коли вакцинуватися можна не виходячи з автомобіля.
Згодом держави вдалися до ще більш креативних підходів: у Румунії центр щеплення проти коронавірусу облаштували в знаменитому замку Дракули в Трансильванії, у Франції – у паризькому «Діснейленді», у Каннському фестивальному палаці, а також на найбільшій спортивній арені країни – стадіоні Stade de France. Бразильців прищеплювали в тому числі біля статуї Христа-Спасителя в Ріо-де-Жанейро, шведів – у Блакитному залі Стокгольмської ратуші, де проводяться банкети на честь Нобелівських лауреатів.
Також світом ширилась ідея фінансової мотивації прищеплюватися – приваблювали безкоштовними квитками на концерти та спортивні заходи, знижками, можливістю виграти в лотерею.
Україна пішла шляхом грошового заохочення, запропонувавши по 1 000 грн. повністю вакцинованим. Програма Є-підтримка стартувала наприкінці грудня 2021 року. Владою обіцяно[2], що в січні 2022 року перелік товарів та послуг буде розширено – для категорії вакцинованих громадян у віці 60+ збираються додати можливість придбати на цю суму ліки.
Оскільки обговорення вакцинації стало невід’ємною буденністю, ми зробили підбірку найбільш розповсюджених сумнівів, конспірологічних версій стосовно неї, якими українці радо діляться в соцмережах.
[1] Дані https://ourworldindata.org/covid–vaccinations
[2] https://www.president.gov.ua/news/iz–sichnya–tisyachu–griven–yaku–otrimayut–vakcinovani–gromad-72001
10 міфів про вакцинацію проти COVID-19 у ЗМІ та соцмережах_ФПФД