Онлайн-курс «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право»
Експерти Громадської організації «Фонд підтримки фундаментальних досліджень» виступили лекторами онлайн-курсу «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право».
ПРО КУРС
В умовах міжнародного збройного конфлікту на території України важливе значення має поширення знань із міжнародного гуманітарного права, яке забезпечує захист жертв війни та обмежує засоби й методи ведення воєнних дій. Будучи суто абстрактними в мирний час, норми міжнародного гуманітарного права перетворюються на механізм забезпечення життя та здоров’я під час збройного конфлікту.
Тому поширення знань із міжнародного гуманітарного права, по-перше, юридичний обов’язок держави, по-друге, запит суспільства щодо розуміння правового регулювання захисту жертв війни, кваліфікації воєнних злочинів та відповідальності за порушення міжнародного гуманітарного права, до того ж, це питання особистої безпеки, формування системи поведінки заради виживання, і нарешті – питання застосування принципів правосуддя перехідного періоду та реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Включення компетентностей із міжнародного гуманітарного права до Державного стандарту профільної школи обумовлює необхідність знати й розуміти сутність та основні поняття МГП освітянами, особливості викладання цих тем у закладах освіти.
Методичні матеріали проведення уроків чи інших заходів, включених у навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право», стануть у нагоді для комплексного викладання та формування компетентностей із МГП.
Цей курс розроблений групою експертів-практиків Української Гельсінської спілки з прав людини та Товариства Червоного Хреста України за підтримки Міністерства освіти та науки України. Це група юристів-міжнародників з більш як п’ятнадцятирічним досвідом у викладанні та застосуванні міжнародного гуманітарного права, спеціалістів із трансформації конфліктів, із розробки освітніх продуктів у сфері соціальної згуртованості та прав людини, з досвідом викладання права прав людини.
Створення цього курсу стало можливим завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Права людини в дії». Програму виконує Українська Гельсінська спілка з прав людини.